Apie mus

LDAPA narių veiklos prioritetas – sukurti inovatyvią, naujos kartos, nekomercinę platformą asmens duomenų apsaugos specialistams dalintis specializuotomis teisinėmis žiniomis, gerąja praktika,  praktiškais ir naujais sprendimais.

Esame pirmoji Lietuvoje įsteigta nacionalinė asmens duomenų apsaugos ir duomenų saugumo srityse veikianti asociacija, vienijanti ir telkianti viešajame ir privačiame sektoriuose dirbančius asmens duomenų apsaugos, duomenų saugumo ekspertus, verslo subjektus bei kitas organizacijas, kurių darbinė, profesinė ir (arba) ūkinė-komercinė veikla susijusi su informacijos sauga ir asmens duomenų apsauga.  

Įgyvendindami savo tikslus siekiame:

1) stiprinti pagarbą žmogaus teisei į privatumą ir akcentuoti asmens duomenų apsaugos svarbą visuomenėje;

2) prisidėti formuojant gerąją asmens duomenų apsaugos reikalavimų taikymo praktiką;

3) tarptautiniu ir nacionaliniu lygmeniu atstovauti savo narių interesams siekiant užtikrinti palankią teisinę ir verslo aplinką;

4) skatinti profesinį narių ugdymą ir tobulėjimą, žinių ir patirties dalijimąsi bei gerosios praktikos sklaidą.

Asociacijos valdymo organai yra Visuotinis narių susirinkimas, kolegialus valdymo organas – Valdyba, kuriam vadovauja Pirmininkas ir vienasmenis valdymo organas – Prezidentas. Valdyba sudaroma iš 5 narių. Valdybos narius renka ir atšaukia Visuotinis narių susirinkimas. Valdybos kadencija – 2 metai. Prezidentą iš ne mažiau kaip 2 (dviejų) pasiūlytų Asociacijos narių renka Visuotinis narių susirinkimas 2 (dvejų) metų kadencijai.

Tatjana Lukoševičienė

LDAPA prezidentė


Tatjana Lukoševičienė, CIPP/E, sertifikuota duomenų apsaugos pareigūnė, turinti ilgametę tarptautinę teisinio darbo patirtį viešajame ir privačiame sektoriuose. Sėkmingai vadovavo Bendrojo duomenų apsaugos reglamento (BDAR) įgyvendinimo programai vienoje didžiausių telekomunikacijų, IT ir TV paslaugų sektoriuose veikiančioje tarptautinėje įmonių grupėje, glaudžiai dirbo ir bendradarbiavo su Baltijos ir Skandinavijos šalių asmens duomenų apsaugos ekspertais, turi žinių ne tik Lietuvos, bet ir kitų Europos šalių asmens duomenų apsaugos teisinio reglamentavimo klausimais.
Šiuo metu dirba Baltijos šalių duomenų apsaugos pareigūne finansų sektoriuje veikiančioje tarptautinėje įmonių grupėje, bendradarbiauja su Latvijos ir Estijos duomenų apsaugos ekspertais.

Liudas Karnickas

LDAPA valdybos pirmininkas


Advokatas Liudas Karnickas specializuojasi asmens duomenų apsaugos srityje ir turi ilgametę patirtį šioje srityje. Konsultuoja technologijų, sveikatos priežiūros, farmacijos, gamybos bei kitų griežtai reguliuojamų sektorių įmones.

Lina Šiumetė

LDAPA valdybos narė


Lina Šiumetė – patyrusi verslo procesų bei operacijų vadovė, sukaupusi ilgametę patirtį, tarptautinėse finansų korporacijose. Verslo valdymo ir vadovavimo komandoms patirtis, dirbant su tarpdisciplininiais projektais bei naujų procesų diegimu, griežtai reguliuojamoje aplinkoje.

Miglė Petkevičienė

LDAPA valdybos narė


Miglė Petkevičienė advokatų kontoroje „Ellex Valiūnas ir partneriai” vadovauja Gyvybės mokslų, duomenų apsaugos ir atitikties praktikai. Turi daugiau nei dešimties metų patirtį įvairių sudėtingų projektų, duomenų apsaugos, gyvybės mokslų, informacinių technologijų, viešųjų pirkimų ir kt. teisės srityse. Nuolat konsultuoja Lietuvos ir užsienio bendroves įvairiais sudėtingais reguliaciniais klausimais, atstovauja jas valstybinėse institucijose bei santykiuose su kitais verslo subjektais. Pastaruoju metu itin aktyviai padėjo bendrovėms pasiruošti naujojo duomenų apsaugos reguliavimo iššūkiams. Vykdydama šiuos projektus, juos sėkmingai koordinavo, dirbama su tarptautinėmis pasaulyje pripažintomis advokatų kontoromis. Yra dažna duomenų apsaugos mokymų, konferencijų ir seminarų lektorė, vien per 2018 m. vedė apie 80 klientų puikiai įvertintų renginių duomenų apsaugos tema. Taip pat yra užsienio bei Lietuvos teisės žurnalų bei leidinių autorė ir bendraautorė, trejus metus dėstė VU Teisės fakultete.

Neringa Žukauskaitė

LDAPA valdybos narė


Neringa Žukauskaitė
Rinkodaros ir marketingo profesionalė.
Daugiau kaip 15 metų patirtis klientų aptarnavimo, pardavimų, media ir rinkodaros srityse. 2018 Lietuvos stipriausių marketingo vadovų TOP10 nominantė.
Nuo 2008 m – Moller Mobility Group Volkswagen ir Audi dilerių tinklo marketingo vadovė Lietuvoje, nuo 2018 m. papildoma atsakomybė – GDRP pareigūnė toje pačioje grupėje.

Tomas Bolotinas

LDAPA valdybos narys


Tomas Bolotinas – rizikos valdymo ir atitikties ekspertas, patirtį sukaupęs tarptautinėse, priežiūros tarnybų reguliuojamose finansų organizacijose bei startuoliuose, taip pat sėkmingai padėjęs šioms įstaigoms prisitaikyti prie Bendrojo duomenų apsaugos reglamento pokyčių įgyvendinimo.